Súpiska handlovského Baníka sa rozrástla o ďalšie meno, ktoré posilní káder pred blížiacou sa sezónou 2018/2019. Ku kvartetu Slovákov, sa v uplynulom týždni pridal odchovanec Handlovej, Adam Stehlík. „Adam skončil pôsobenie v juniorskom tíme a bola by škoda odstaviť ho. Rozhodli sme sa, dať mu príležitosť a teraz to už bude výlučne v jeho vlastných rukách. Verím, že svoju šancu využije a nazbiera potrebné skúsenosti pre svoj basketbalový rast“, zhodnotil tréner Torda.

Foto: Vladislav Horváth

Devätnásťročný handlovský krídelník disponuje najmä strelou spoza perimetra, no napriek tomu sa v uplynulej sezóne na palubovku príliš často nedostával. Práve túto skutočnosť by chcel najmladší hráč Handlovej zmeniť a ako sám tvrdí, urobí pre to maximum. „Veľmi si vážim šancu, ktorú som od trénera a vedenia klubu dostal. Budem robiť všetko, aby som sa za ňu odvďačil. Myslím si, že tréner Torda mi má čo odovzdať, nakoľko dlhé roky pracoval s mládežou a vychoval množstvo skvelých basketbalistov. Za každú sekundu, strávenú pod ligovými košmi mu budem vďačný“, skonštatoval mladý Handlovčan. 

Adam sa po ukončení pôsobenia v juniorskom tíme, bude naplno venovať seniorskému basketbalu. Práve v tomto období sa pre neho začína nová etapa kariéry a nastávajúci extraligový ročník, odštartuje jeho profesionálnu kariéru. „Prechod od mládežníckého k mužskému basketbalu, je pre každého hráča veľmi náročný a to hlavne po fyzickej stránke. Predsa len ide o posun do niekoľkonásobne kvalitnejšej súťaže, v ktorej sa presadia len tí najlepší. Preto som si počas letných mesiacov nemohol dovoliť oddychovať a voľný čas som trávil individuálnou prípravou. V nej mi pomáhal kondičný tréner Martin Mrviš, ktorému za to ďakujem“, prezradil Stehlík. 

Letná príprava odštartovala v pondelok, 6. augusta. Pod taktovkou Petra Tordu sa na palubovke handlovskej športovej haly stretlo osem hráčov, medzi ktorými nechýbal ani Adam. „S priebehom prvého tréningu som bol spokojný a napriek tomu, že sa všetci ešte dobre nepoznáme, skúšali sme rôzne herné situácie. Tréner Torda nemrhá časom a náš prvý tréning mal hlavu aj pätu. Myslím si, že v Handlovej sa vytvára dobrá partia. Legionári sa pripoja neskôr a ja som najviac zvedavý na Andreja Mangolda, od ktorého by som si chcel veľa zobrať. Je pre mňa obrovská výzva, pôsobiť v jednom tíme s hráčom, ktorý vystupoval v jednej z najkvalitnejších súťaží v Európe. Viem, že sa od neho môžem veľa naučiť“, dodal v závere rozhovoru talentovaný handlovský odchovanec.

Autor: Pavel Procner

 

 

 

Najbližší zápas
1 2
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 36 30 6 66
2. Levice 36 26 10 62
3. Prievidza 36 25 11 61
4. Košice 36 25 11 61
5. Svit 36 22 14 58
6. Komárno 36 22 14 58
7. Karlovka 36 12 24 48
8. Handlová 36 9 27 45
9. Žilina 36 5 31 41
10. S N V 36 4 32 40
Naši partneri:
Návštevnosť stránky