IMG_5587

Autor: Pavel Procner

Basketbalisti handlovského MBK dnes zavŕšili pôsobenie na turnaji Protón Cup v českom Zlíne, duelom proti rakúskemu celku Duke Klosterneuburg. Zverencom trénera Smačka sa nepodarilo napraviť sobotné zaváhanie, kedy podľahli tímu Mmcité Brno 82:86 a s turnajom sa rozlúčili ďalšou prehrou.

Úvod zápasu naznačoval, že by sa mohlo jednať o veľmi vyrovnaný a atraktívny basketbal. Prvú štvrtinu sa oba celky presadzovali v útoku s vysokou úspešnosťou, no v jej závere ušli Rakúšania našim basketbalistom do šesťbodového vedenia 29:23. Druhá desaťminútovka bola mierne v réžií baníkov, ktorí ju zvíťazili 22:21, na prestávku však išli s päťbodovým mankom 45:50.

Výsledok z prvej polovice nestaval do úlohy favorita ani jeden z tímov a všetko nasvedčovalo tomu, že sa o víťazovi bude rozhodovať do posledných sekúnd stretnutia. Toto konštatovanie vyvrátila tretia perióda, v ktorej zeleno-čierni z palubovky úplne odišli a kým od svojho súpera inkasovali devätnásť bodov, sami nastrieľali iba trestuhodných sedem. Ani jednobodové víťazstvo záverečného dejstva 21:20 nemohlo herný kolaps Handlovčanov z tretej časti zvrátiť a vo svojom nedeľnom vystúpení podľahli rakúskemu celku 73:89.

Handlovčania sa z turnaja vracajú s nelichotivým umiestnením a tretie miesto by v žiadnom prípade nemalo byť odrazom herného potenciálu posilnených baníkov. Úvodné tri prípravné duely pred nastávajúcou extraligovou sezónou trénerovi Smačkovi ukázali, v čom sú zatiaľ najväčšie slabiny jeho tímu. Na Handlovčanov čaká už v sobotu ďalší prípravný zápas, v ktorom na domácej palubovke privítajú taktiež nanovo vyskladaný tím z Levíc. Práve zápas proti Levickým Patriotom by mal preveriť, či sa chyby z predchádzajúcich vystúpení vytratili.

MBK Handlová – Duke Klosterneuburg  73:89 (45:50)

Štvrtiny: 23:29, 22:21,7:19, 21:20

Body za Handlovú: Drezga 17, Mátych 13, Bijelič a Mijovič po 12, Haviar 7, Belavý 4, Djurišič, Šoška, Dolník a Stanojevič po 2

Najlepší strelci Duke: Suljanovič 18, Nelson 17, Chappel 14

Celkové poradie na turnaji Protón Cup 2014:

1. Mmcité Brno
  2. Dke Klosterneuburg