Posledný domáci zápas tejto sezóny je za nami. Handlovskí basketbalisti v ňom v boji o bronz hostili Inter Bratislava, ktorý mal matchball. Ten však nevyužil.
so_svitomOd úvodného rozskoku bol zápas veľmi vyrovnaný. Obe družstvá sa striedali vo vedení, no ani raz nebol bodový rozdiel vyšší ako osem bodov. Zápas otvorili domáci basketbalisti, ktorí v 2. minúte viedli 5:0. Netrvalo dlho a Inter skóre hneď vyrovnal. Takmer počas celej štvrtiny vyhrávali Handlovčania, no v jej závere sa do vedenia dostali žlto-čierni, ktorí ju aj vyhrali o jeden bod, 19:18.

Svoj náskok „interisti“ v priebehu druhej desaťminútovky ešte zvýšili na šesť bodov. Do jednobodového vedenia sa zverenci Branka Maksimovića dostali tri minúty pred koncom prvého polčasu, počas ktorých ho ešte zvýšili na päť bodov. V závere druhej štvrtiny ešte Kelvin Parker z Interu premenil dva trestné hody a do šatní družstvá odchádzali za stavu 39:36 pre Handlovú.

Vyrovnaná bola takisto aj tretia štvrtina, ktorá sa aj skončila nerozhodne, 22:22. Po výmene strán však zozačiatku tempo diktovali Handlovčania, ktorí si postupne vypracovali až osembodový náskok, čo bolo v tomto zápase maximum. O osem bodov viedli ešte necelé dve minúty pred koncom, no po trojke Martina Bílika a ďalšej úspešnej akcii Interu, na konci ktorej bol Jaroslav Musil, bol stav 61:58.

V záverečnej desaťminútovke už rozhodovali maličkosti. Stav bol veľmi vyrovnaný a najväčší náskok, ktorý si buď jedno alebo druhé družstvo vypracovali, boli tri body. Doslova až infarktová bola najmä posledná minúta, ktorá bola v znamení trestných hodov. Pár sekúnd pred koncom vyhrávali hostia o jeden bod, avšak 0,5 sekundy pred koncom bol faulovaný Luka Drezga. Ten s tými najpevnejšími nervami úspešne premenil oba trestné hody a spečatil tak posledné domáce víťazstvo Handlovej v tejto sezóne.

Handlovčania tak bronzovú sériu vrátili späť do Bratislavy, kde sa už v sobotu, 25. apríla, definitívne rozhodne o tom, kto obsadí tretiu priečku. MBK Handlová pre svojich fanúšikov organizuje výjazd na tento zápas, aby mohli svojich basketbalistov v boji o bronzové medaily podporiť. Viac informácii nájdete TU.

MBK Handlová – BK Inter Incheba Bratislava 77:76 (18:19,21:17,22:22,16:18)

Handlová: Bjelica 15, Savić 9, Drezga 8, Šoška 3, Djordjević 0 (Smiljanić 14, Djurišič 8, Vido 8, Haviar 5, Stanojević 5, Belavý 2, Mátych 0)

Inter: Parker 24, Rančík 17 & 12 doskokov, Bílik 12, Udrih 10, Starosta 7 (Sedmák 4, Musil 2, Kuffa 0, Otčenáš 0, Ward 0)

TH: 12/20 – 16/29, Trojky: 9 – 6, Fauly: 27 – 20

Rozhodovali: Tomašovič – Fuska – Šarišský

Povedali po zápase:

Branko Maksimović (tréner Handlovej): „Bol to veľmi dobrý a náročný zápas, ako finálny. Na tento zápas sme mysleli ako na finále. Na ihrisku sme nechali srdcia a mali sme obrovskú podporu hľadiska. Je to 1:1. Pred zápasom sme si s hráčmi v šatni povedali, že sa chceme ešte vrátiť do Bratislavy, a tak sa aj stalo. Ešte raz tam ideme na rozhodujúci zápas, ktorý pre nás bude veľmi dôležitý. Pokúsime sa pripraviť tak, aby sme vyhrali.“

Luka Drezga (hráč Handlovej): „Som hrdý na celý tím, pretože sme bojovali až do úplného konca. Ďakujem našim skvelým fanúšikom, ktorí nás podporovali celú sezónu. Dúfam, že z Bratislavy sa vrátime s medailou na krku.“