V sobotu sa zverenci trénera Krajnoviča po tretí raz v rade predstavili pred domácim hľadiskom. Už ôsmym súperom handlovských basketbalistov bola bratislavská Karlovka. Celok, s ktorým sme v uplynulej sezóne dokázali vo všetkých štyroch stretnutiach dlhodobej časti zvíťaziť, pricestoval na hornú Nitru na svoj piaty predsezónny duel. Pred úvodným rozskokom boli favoritmi víťazstvami posilnení baníci. Po vnikajúcich výkonoch v predchádzajúcich siedmych vystúpeniach, handlovskí priaznivci nič iné ako potvrdenie tohto konštatovania neočakávali.

Ilustračné foto

Prvá štvrtina ale nepriniesla priebeh, ktorý by fanúšikov MBK potešil. Domáci od úvodu produkovali množstvo chýb a to držalo Karlovku v tesnom bodovom závese. Baníkov sa snažila nakopnúť dvojica Zejak s Dratvom, no na ich úspešné trojbodové pokusy odpovedal rovnako spoza perimetra hosťujúci Krajčír a po prvej desaťminútovke svietil na ukazovateli stav 24:19.

Aj v druhej štvrťke mali naši basketbalisti mierne navrch, no stále to nebolo podľa predstáv trénera Krajnoviča. Úvod tejto periódy síce jeho zverenci zachytili a po úvodných košoch Štefeka s Novysedlákom viedli 28:19, no potom prišla ich strelecká odmlka. Hostia to okamžite využili a po trojke Bečaríka, ku ktorému sa pridal dvoma bodmi Kožár, Handlovčania viedli už iba rozdielom jediného bodu 28:27. V tejto časti stretnutia diváci veľa basketbalového kumštu nevideli. V útoku ale následne zabral domáci Tyus, ktorého zásluhou sme si ešte do veľkej prestávky vytvorili deväťbodové vedenie 41:32.

Po zmene strán sa Handlovčania vrátili na palubovku ako vymenení. V obrane dominoval Brooks, ktorý zároveň otváral bodový účet tretej časti. Na to sa trojkami pridali Zejak s Haviarom a po raketovom nástupe do druhého polčasu, zeleno-čierni v štvrtej minúte tretej periódy viedli už 55:34. Bojovní hostia ale dokázali z nepriaznivého, 21-bodového manka ukrojiť a tesne pred posledným dejstvom znížili na 49:61.

Na začiatku poslednej štvrtiny ešte Vido znížil trestnými hodmi na 51:61, no potom prišli chvíle handlovského odchovanca Michala Dolníka, ktorý piatimi bodmi v rade naštartoval nie len ofenzívu baníkov, ale aj doposiaľ znudené handlovské hľadisko. Naopak v obrane sa predviedlol parádnym blokom, po ktorom nasledoval ďalší v podaní Štefeka a handlovská športová hala po prvý raz v aktuálnej sezóne skandovala názov svojho tímu. Tieto okamihy posilnili mentálnu pohodu Krajnovičových zverencov a tí priviedli zápas do suverénneho víťazstva 90:69.

Body za Handlovú: Tyus 15, Brooks 12, Dratva 9, Dolník, Djordjevič, Stanojevič a Štefek po 7, Zejak a Novysedlák po 6, Haviar a Landerbergue po 5, Mátych 4.

Napísal a publikoval: Pavel Procner