Predsezónna príprava handlovských baníkov odštartovala v pondelok 6. augusta a v úvodných dvoch týždňoch, sa jej s výnimkou Tresača zúčastnili výlučne slovenskí hráči. Zahraničné posily sa k tímu pridajú v najbližších dňoch. V uplynulom týždni sa menoslov legionárov skompletizoval a tréner Torda má k dispozícií jedenásť mien, ktoré budú v sezóne 2018/2019 hájiť farby Baníka. 

Posledným do „partie“ sa iba v uplynulý piatok stal ľavoruký americký rozohrávač Montell Goodwin, ktorý zažije debut v európskom basketbale. V minulej sezóne obliekal dres zámorskej univerzity Eastern Illinois Panthers. Tá spadá do konferencie Big East, v rámci prestížnej zámorskej NCAA.  V Illionois dosahoval 14,7 bodu, ku ktorým pridal v priemere 3,3 asistencie a 3,4 doskoku na stretnutie. „O slovenskej SBL som si veľa zisťoval a dostali ku mne informácie, že ide o kvalitnú stredoeurópsku ligu. Pôsobili v nej mnohí hráči z NCAA a viem, že bola pre nich dobrým odrazovým mostíkom do ďalšej kariéry. Pre Handlovú som sa ale rozhodol najmä na základe odporúčania od Marcusa Tyusa, ktorý si pôsobenie v tomto klube pochvaľoval. Najmä jeho názor zavážil pri mojom rozhodovaní,“ skonštatoval 188 centimetrov vysoký rozohrávač. 

Montell Goodwin pri podpise zmluvy s handlovským Baníkom

Rodák z Clevelandu, prichádza na Slovensko odovzdať skúsenosti získané v zámorskom univerzitnom basketbale. Svoj debut v Európe by chcel okoreniť dosiahnutím čo najlepšieho výsledku. „Mojim prvotným cieľom v Handlovej, je vybudovanie dobrého vzťahu so spoluhráčmi. Fanúšikom handlovského basketbalu, chcem prinášať vzrušenie a pekné basketbalové zážitky. Tie ale budú podmienené práve vytvorením dobrej chémie v šatni a ja verím, že sa nám to podarí,“ povedal dvadsaťdvaročný Američan. 

Novopečený „Handlovčan“ by chcel na hornej Nitre odštartovať úspešnú kariéru a nadviazať na svoje osobné úspechy, ktoré získal za veľkou mlákou. „Už iba vystupovanie v najvyššej divízií NCAA, považuje každý mladý hráč za veľký úspech. Získať štipendium, prepracovať sa do základnej päťky tímu, ktorý je súčasťou jednej z najkvalitnejších konferencii,  je určite splneným snom. V mojej, zatiaľ iba krátkej kariére, je o veľkých úspechoch zavčasu hovoriť, no myslím si, že pôsobenie v konferencií Big East a zároveň v tíme Eastern Illinois Panthers, kde som navyše popri basketbale získal akademický titul, môžem vo svojom veku považovať za úspech. Veľmi rád by som v nastávajúcej sezóne svoje maximum rozšíril, o dobré umiestnenie v najvyššej slovenskej súťaži“, dodal s úsmevom na tvári Goodwin.

Súpiska Handlovčanov je tesne pred začiatkom sezóny 2018/2019 takmer kompletná. „Dvanáste miesto našej súpisky si nechávam otvorené. Veľmi rád by som obsadil post číslo štyri, no uvidíme, či nám to finančné mantinely dovolia. Nie je vylúčené, že o posledné miesto súpisky sa pobijú mladí slovenskí hráči,“ skonštatoval Peter Torda.

Do tréningového procesu s Handlovčanmi sú zapojení Branislav Obert zo Žiaru nad Hronom a odchovanec prievidzského basketbalu Jozef Huljak, ktorý sa vrátil z basketbalovej akadémie v Nemecku. Podľa informácií z útrob handlovskej športovej haly, vedenie MBK komunikuje taktiež s „expivotom“ Baníka, Adamom Štefekom. Meno posledného hráča handlovskej súpisky tak zostáva zatiaľ neznámou.  

Autor: Pavel Procner

Montell Goodwin v drese Illinois Panthers:

Zdroj: youtube

Najbližší zápas
1 2
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 36 30 6 66
2. Levice 36 26 10 62
3. Prievidza 36 25 11 61
4. Košice 36 25 11 61
5. Svit 36 22 14 58
6. Komárno 36 22 14 58
7. Karlovka 36 12 24 48
8. Handlová 36 9 27 45
9. Žilina 36 5 31 41
10. S N V 36 4 32 40
Naši partneri:
Návštevnosť stránky