IMG_5545

Autor: Pavel Procner

Medzinárodný turnaj Protón Cup v Zlíne mal v sobotu na programe zápasy druhého hracieho dňa. Basketbalisti handlovského Baníka nenadviazali na piatkový triumf, kedy zdolali domáci Zlín 104:98 a v stretnutí s Brnom ťahali za kratší koniec. Už prvá štvrtina bola poznačená slabým defenzívnym výkonom jedného, či druhého celku a skóre rapídne narastalo zásluhou množstva otvorených striel. Úvodnú desaťminútovku zvíťazil trojbodovým rozdielom 29:26 český celok. V ďalšom dejstve naordinoval tréner Smačko agresívnu obranu, na čo súper odpovedal presne rovnakou zbraňou a tesné vedenie mu stačilo zodpovedným výkonom kontrolovať. Po prvej polovici svietil na ukazovateli stav 48:44 v prospech nášho súpera.

Tretia časť do bodky kopírovala priebeh prvej polky a zeleno-čierni sa síce v tesnom bodovom závese za svojim súperom držali, no nedarilo sa im nakloniť si misku váh na svoju stranu. Aj po tridsiatich minútach hry prehrávali, tentoraz sedembodovým rozdielom 63:70. Záverečná perióda bola jedinou pasážou zápasu, v ktorej mali baníci navrch, no napriek tomu, že ju zvíťazili 19:16, na zvrat to nestačilo. Vo svojom druhom turnajovom vystúpení v Zlíne, podľahli basketbalovému klubu z Brna 82:86 a vidina absolútneho turnajového triumfu rázom stratila reálne kontúry. Svoje pôsobenie na turnaji zavŕšia dnes o 9:30 hodine, duelom s rakúskym celkom Dukes Klosterneuburg. Ten je zatiaľ bez prehry a dnes zaútočí na turnajové prvenstvo.