Inter Bratislava – MBK Handlová  83:61  (23:20, 15:10, 25:16, 20:15)

IMG_2445

Basketbalová Slovakšport.tv extraliga mužov finišuje a na prahu štvrťfinále Play Off, nie je o poradí tímov ešte ani zďaleka rozhodnuté. Najväčšiu pozornosť pútajú súboje Prievidze a Nitry, či Komárna so Svitom. Nitrania stratili priebežné druhé miesto iba v uplynulú stredu, keď pod Zoborom veľmi prekvapivo podľahli bratislavskému Interu 73:104 a Prievidžania si poradili 90:60 na domácej palubovke s Komárnom. Hornonitrania sa tak ujali priebežnej druhej priečky a pred Nitranmi majú náskok jedného bodu. Iskra Svit a Komárno boli tri kolá pred koncom základnej časti už istými súpermi v nastávajúcich štvrťfinálových bojoch, dosiaľ však stále nie je jasné, kto získa v prvom kole výhodu domáceho prostredia.Handlovskí basketbalisti súperia s banskobystrickým ŠKP o šieste miesto tabuľky, ktoré nie je až tak lukratívnou ambíciou, ako v prípade vyššie spomínaných celkov.

Smačkovci dnes vycestovali do Bratislavy, kde sa na palubovke Hant Arény postavili lídrovi súťaže, domácemu Interu Bratislava. Zeleno-čierni prišli na Pasienky bez dvoch hráčov základnej päťky. Aleksandar Vuletič si tesne pred Play Off doliečuje zranenie členku a kapitán Baníkov Tomáš Mrviš podľahol viróze, ktorá mu štart v dnešnom zápolení znemožnila. V stredu sa baníci predstavili pred domácim hľadiskom po dlhom čase v kompletnej zostave a svojho súpera spod Urpína z palubovky doslova zmietli. Neprešiel ani týždeň a tréner Smačko sa opäť musel vyrovnávať s absenciou dvoch kľúčových hráčov.

Bodový účet stretnutia otváral dvoma bodmi Vojtek, na opačnej strane mu kontroval Kuffa. Handlovčania v úvode naznačili, že by mohli byť nepríjemným súperom a po štyroch minútach hry svietil na ukazovateli stav 9:9. Všetkých deväť bodov domácich strelil do týchto chvíľ Kuffa. Handlovčania za tohto stavu zaspali v obrane a Inter sa dostal do vedenia 14:9. Po oddychovom čase hostia zmenili defenzívny prejav a žlto-čiernych dokázali niekoľko krát v rade odstaviť od lopty. Minútu pred koncom vyrovnali a trestným hodom Veličkoviča otočili skóre vo svoj prospech, keď sa ujali vedenia 20:19. Posledné slovo v tejto časti mali ale domáci a Baldovský spečatil štvrtinový stav na 23:20.

Prvý kôš druhej časti strelil spoza trojkového oblúka Kuffa, ktorý bol pri tomto pokuse faulovaný a trestným hodom zvyšoval na 27:20. Baníci sa ale favoritovi za žiadnu cenu nechceli bodovo vzdialiť a boli mu naďalej vyrovnaným súperom. S úradujúcim majstrom držali krok a do viac ako osembodového vedenia mu odskočiť nedovolili. Inter prevyšoval Hornonitranov najmä v podkošových súbojoch. Doskočené lopty mu dávali nové príležitosti na strelecké pokusy. Najmä vďaka tomu odchádzal Inter na veľkú prestávku s miernym, osembodovým vedením 38:30.

Do druhej polovice vstúpili handlovskí basketbalisti veľmi zle a po úvodnej osembodovej šnúre domácich, žiadal za stavu 44:32 tréner Smačko o oddychový čas.  Po ňom sa ale obraz hry hráčov Handlovej nezmenil. Práve naopak, domácim sa v priebehu dvoch minút podarilo dostať do dvadsaťbodového vedenia 54:34. To si v ďalšom priebehu s prehľadom kontrolovali a napriek tomu, že zahadzovali množstvo streleckých pokusov, baníci sa ponúknutej príležitosti na zmazanie bodového manka nechytili. Pred posledným dejstvom prehrávali 46:63.

Záver stretnutia sa dohrával v tréningovom tempe a baníkom sa dva razy podarilo znížiť na pätnásť bodov 52:6757:72. To ale bolo z ich strany všetko a domáci sa dokázali v oboch prípadoch vrátiť k viac ako dvadsaťbodovému vedeniu. Hornonitranom v závere odišla streľba a to žlto-čierni trestali rýchlymi protiútokmi. Po štyridsiatich minútach si zaslúženým víťazstvom 83:61 upevnili vedúcu priečku tabuľky. S 56-timi bodmi tak naďalej kraľujú dlhodobej časti súťaže. Druhá Prievidza, ktorá dnes ťahala pod Tatrami za kratší koniec, stráca na úradujúceho majstra už päť bodov.

Body za Inter: Kuffa 18(2), Rančík 15(1), Bílik 13(3), Graham 13, Williams 6, Miloševič 5(1), Baldovský 5(1), Baťka 4, Starosta 4

Tréner Oleg Meleščenko

Body za Handlovú: J.Vojtek 14(2), Djurišič 12(1), Veličkovič 11(2), Haviar 8(2), P.Vojtek 4, Štorcel 4, Židzík 4, Ridzoň 2, Mátych 2