25. júna 2015 handlovské vedenie oznámilo, že klub MBK Handlová sa v sezóne 2015/2016 neprihlási do Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy. Po jedenástich mesiacoch sa handlovskí fanúšikovia môžu tešiť, pretože basketbal sa do Handlovej opäť vracia.
IMG_5670Handlovská športová hala sa postupne rekonštruuje a vedenie klubu pracuje na príprave novej sezóny. „Jedna sezóna skončila, ale druhá klope na dvere. MBK Handlová bude v sezóne 2016/2017 určite hrať. Všetci sa už nesmierne tešíme, že opäť bude basketbalová Handlová súčasťou extraligy. Rokovania s hráčmi sú v plnom prúde. Aj keď v tejto chvíli nepoviem žiadne konkrétne meno, veríme, že sa nám podarí poskladať konkurencieschopný tím,“ potvrdil účasť „baníkov“ v budúcej sezóne športový riaditeľ Ivan Kartáč a zároveň dodal ohľadom rekonštrukcie haly: „O hale sa už popísalo dosť, takže odkazujem všetkým, že sa majú na čo tešiť.“

Už tento týždeň sa dozvieme aj mená trénerskej dvojice, ktorá bude v nadchádzajúcom ročníku Handlovčanov viesť. „Budeme mať nové trénerské duo, ktoré bude svoje vedomosti využívať aj pri mládeži, ktorej by sme chceli výraznejšie pomôcť. Po obojstrannej dohode sa oficiálne mená dozviete až vo štvrtok 26. mája 2016,“ informuje Kartáč. Ako prví do kontaktu s novými trénermi prídu mladí slovenskí basketbalisti, pre ktorých klub organizuje kemp. „Môžem iba povedať, že dňa 25. a 26. mája, spolu s novým trénerským duom, robíme v Handlovej malý dvojdňový minikemp, kde sme pozvali mladých perspektívnych hráčov z celého Slovenska a teší nás, že stále sa nám hlásia noví basketbalisti, ktorí sa chcú prísť ukázať.“

Mená kormidelníkov tak spoznáme už za pár dní, no na hráčov si ešte budeme musieť chvíľu počkať. „Ako som už povedal, s hráčmi rokujeme. Čo sa týka zahraničných hráčov, tak tých je naozaj veľa a pri ich výbere zohrá veľkú rolu aj športové šťastie, lebo vždy idete do rizika. Pri slovenských hráčoch je trh dosť obmedzený, ale verím že rokovania, ktoré vedieme budú úspešné. A samozrejme chceme dať šancu aj mladých chalanom, ale nie zadarmo. Každý jeden si bude musieť miesto v tíme zaslúžiť a tvrdo vybojovať.“ Letnú prípravu na sezónu by MBK Handlová mal začať 10. augusta. „Všetky podrobnosti ešte rozoberieme s trénermi. Môžem za celé vedenie klubu povedať, že sa na novú sezónu tešíme a urobíme všetko pre to, aby sa fanúšikovia, hráči, tréneri, ale aj funkcionári či rozhodcovia u nás v novej hale cítili čo najlepšie,“ dodáva handlovský športový riaditeľ.

Na návrat Handlovej do najvyššej basketbalovej súťaže sa môžu tešiť nielen handlovskí fanúšikovia ale aj basketbaloví priaznivci z celého Slovenska, a to hlavne kvôli hornonitrianskemu derby, ktoré je basketbalovým sviatkom na Hornej Nitre. Práve odveký rival Handlovčanov – BC Prievidza len pred nedávnom oslavoval svoj šiesty titul majstra Slovenska. „Titul je v správnych rukách. Hráči Prievidze počas celej sezóny predvádzali veľmi dobré výkony a pod taktovkou skvelého trénera to potvrdili aj v play-off a jasne dominovali. Prievidzi k titulu gratulujem a už sa tešíme na ďalšie hornonitrianské derby,“ blahoželá Prievidžanom Ivan Kartáč.

 

FOTO: PETIS JAŠKO

Najbližší zápas
1 2
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 36 30 6 66
2. Levice 36 26 10 62
3. Prievidza 36 25 11 61
4. Košice 36 25 11 61
5. Svit 36 22 14 58
6. Komárno 36 22 14 58
7. Karlovka 36 12 24 48
8. Handlová 36 9 27 45
9. Žilina 36 5 31 41
10. S N V 36 4 32 40
Naši partneri:
Návštevnosť stránky