Vážení občania a fanúšikovia handlovského basketbalu.

Obraciame sa na Vás s prosbou o pochopenie rozhodnutia, ktoré bolo najťažšie v histórii nášho – Vášho klubu MBK Handlová.1 Sme nesmierne hrdí, že sme boli pri zrode novovzniknutého združenia pod názvom SBL, a že sme stále jej aktívnymi členmi. Aj napriek ťažkým rozhodnutiam a vážnym problémom sme vedeli nájsť to najlepšie riešenie pre náš klub. Dnes sa na Vás obraciame s prosbou, o ktorej sme presvedčení, že je tou najlepšou a zároveň aj nevyhnutnou alternatívou. Ako isto viete, MBK Handlová bolo, a stále je, neoddeliteľnou súčasťou československej a v súčasnosti slovenskej basketbalovej scény. Aj po mnohých úspechoch, ale aj neúspechoch sme sa vždy zo všetkých síl snažili vychovávať mladú, talentovanú mládež a hráčom vytvoriť podmienky vhodné nielen pre basketbalový život. V súčasnosti sme boli pripravení postaviť konkurencie schopný tím pre nasledujúcu sezónu, ale okolnosti nás prinútili urobiť to najťažšie rozhodnutie. Naša staručká športová hala v krátkom období prešla rozsiahlou rekonštrukciou (krásne nové fitnes centrum s kaviarňou, zateplenie športovej haly, ako aj nová vzduchotechnická jednotka). Investície neboli malé, ale aj napriek tomu sme to zvládli a prispôsobovali sme sa niekedy naozaj ťažkým podmienkam. Stále sme museli oddialiť rekonštrukciu palubovky, ale dlhé desaťročia používania si vypýtali svoju daň. Dnes stojíme pred problémom, ktorý už neznesie odklad. Celé vedenie klubu spolu s primátorom mesta hľadali alternatívy, ako tento problém vyriešiť. Jediná možnosť je kompletná rekonštrukcia palubovky, a to neodkladne. Na základe Športovo-technických podmienok SBL, sme podľa časti A  Podmienky účasti, licencie pre štart v SBL, A1 Právo účasti v SBL získavajú basketbalové kluby na základe svojho umiestnenia v predchádzajúcom ročníku, ktoré im zaručuje zotrvanie v SBL, priamym postupom z 1. ligy mužov alebo udelením divokej karty na základe súhlasu združenia, požiadali členov SBL o udelenie divokej karty na sezónu 2016/2017, a  to z dôvodu, že MBK Handlová by sa v sezóne 2015/2016 neprihlásila do súťaže, ale naďalej by bola súčasťou združenia SBL.

Týmto rozhodnutím chceme ukázať, ako veľmi nám záleží nielen na handlovskom basketbale, ale aj na Vás ostatných, ktorí budete využívať športovú halu. Chceme investovať nemalé finančné prostriedky do rekonštrukcie palubovky a tým pripraviť a vybudovať podmienky na jej dlhoročné multifunkčné využitie. My sme povinní pre každého, kto bude využívať našu športovú halu, zabezpečiť hlavne bezpečné a kultivované prostredie a podmienky. Palubovka, ktorá dlhé roky slúžila už nespĺňa ani jednu z týchto požiadaviek.

V praxi to znamená, že MBK Handlová sa neprihlási do súťažného ročníka 2015/2016, kompletne prerobí palubovku v športovej hale a na základe pridelenia divokej karty bude automaticky hrať súťaž v ďalšom ročníku 2016/2017. Na dôkaz toho, že to myslíme s návratom do extra ligy vážne, uhradíme celý vklad na sezónu 2016/2017 do 01.10.2015 na účet SBL.

Milí Handlovčania, vážení fanúšikovia, veríme, že pochopíte naše rozhodnutie a zostanete aj naďalej verní farbám MBK Handlová.

S pozdravom

 

                                                                     Prezident MBK Handlová

                                                                             Ivan Kanianský

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najbližší zápas
1 2
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 36 30 6 66
2. Levice 36 26 10 62
3. Prievidza 36 25 11 61
4. Košice 36 25 11 61
5. Svit 36 22 14 58
6. Komárno 36 22 14 58
7. Karlovka 36 12 24 48
8. Handlová 36 9 27 45
9. Žilina 36 5 31 41
10. S N V 36 4 32 40
Naši partneri:
Návštevnosť stránky