Handlovčanom zostáva už iba niekoľko dní do začiatku predsezónnej prípravy a kým ostatné tímy majú súpisky takmer kompletné, manažment handlovského Baníka drží svojich priaznivcov v napätí do poslednej chvíle. To že sa im ale čakať oplatí, dokazuje uzatvorenie ďalšieho kontraktu, ku ktorému prišlo iba v uplynulú stredu. 

O tom, že Handlová tentoraz lovila v hlbokých vodách, niet pochýb. Po niekoľkotýždňových rokovaniach, sa vedenie MBK dohodlo na spolupráci s nemeckým reprezentačným rozohrávačom Andrejom Mangoldom

Súkromný archív Andreja Mangolda

Skúsený, tridsaťjedenročný rodák z Hannoveru, má za sebou pôsobenie v nemeckej Bundeslige, kde obliekal dresy celkov TK Hannover, Oldenburger TB, Můnchen Basket, Bayern Můnchen, Telemotive Můnchen, UBC Hannover, Artland Dragons, Telekom Baskets Bonn, BG Göttingen a s.Oliver Wůrzburg. „Po dlhoročnom pôsobení v Nemecku, som sa rozhodol prežiť niečo nové a vyskúšať basketbal v inej krajine. Ponúk som mal síce dosť, no zaujala ma Handlová, ktorá má veľmi bohatú históriu. Zavážili aj odporúčania môjho agenta, ktorý má so slovenskou ligou vynikajúce skúsenosti z minulosti. Do Handlovej odchádzam s osobným cieľom, ktorým je dosiahnutie lepšieho výsledku, aký nám stanoví vedenie klubu“, prezradil sympatický Nemec. 

Mangold sa v roku 2014 prepracoval do nemeckého reprezentačného výberu, kde hrával po boku takých hráčov, akými sú napríklad Dennis Schröder, v súčasnosti pôsobiaci v zámorskej NBA, konkrétne v tíme Oklahoma City Thunder, Maxi Kleber z Dallasu Mavericks, alebo Heiko Schaffartzik, hráč španielského klubu Tecnyconta Zaragoza.

Na nadnárodnej klubovej úrovni odohral takmer päťdesiat zápasov, vrátane Eurocupu, či Eurochalang Cupu. Aj v európskych súťažiach vystupval po boku veľkých basketbalobých mien. Za zmienku stojí napríklad bývalý hráč španielskeho klubu FC Barcelona, Tyrese Rice, ale aj Jamel McLean z Lokomotiv Kubaň a krídelník litovského Žalgiris Kaunas Aaron White. V nemeckom celku Telekom Bonn, zdieľal šatňu s bývalým hráčom Nitry, Eugenom Lawrencom.

Skúsený, 190 centimetrov  vysoký rozohrávač, má v rámci nemeckej BBL odohraných 201 zápasov. V sezóne 2016/2017 ukončil svoje pôsobenie v tíme Telekom Baskets Bonn, odkiaľ prestúpil do BG Göttingen, ktorý vedie bývalý tréner BC Prievidze Johan Roijakkers. V príprave na sezónu ale utrpel vážne zranenie kolena a roztrnutý krížny väz ohrozil jeho ďalšiu kariéru.

V súčasnosti je zdravotne v poriadku a práve Handlová by mala byť odrazovým mostíkom k jeho návratu pod deravé koše. „V Handlovej chcem ukázať, že sa po doliečenom zranení vraciam ešte lepší a pripravenejší. Fyzicky sa cítim výborne a myslím, že som silnejší ako pred zranením“, zavŕšil Mangold. 

Mangold sa k svojim novým spoluhráčom pridá až koncom augusta, pretože mu reprezentačné povinnosti nedovoľujú pricestovať skôr. 

Autor: Pavel Procner
Najbližší zápas
1 2
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 36 30 6 66
2. Levice 36 26 10 62
3. Prievidza 36 25 11 61
4. Košice 36 25 11 61
5. Svit 36 22 14 58
6. Komárno 36 22 14 58
7. Karlovka 36 12 24 48
8. Handlová 36 9 27 45
9. Žilina 36 5 31 41
10. S N V 36 4 32 40
Naši partneri:
Návštevnosť stránky