Basketbalisti MBK Handlová odohrali počas uplynulého týždňa ďalšie tri extraligové stretnutia. V Košiciach, na Karlovke a doma so Svitom, pričom v dvoch prípadoch si pripísali plný bodový zisk.123

Po úvodnej prehre v Prievidzi a doma s Interom vycestovali „baníci“ na východ, kde ich čakal ďalší náročný súper – Košice. Úvod stretnutia mali v rukách práve zverenci Lubomíra Růžičku, ktorí si postupne vytvárali bodový náskok a dve minúty pred koncom prvej štvrtiny dokonca viedli už o desať bodov. V nasledujúcich dvoch minútach však prišiel výpadok, počas ktorého sa domácim Košičanom podarilo bodový stav vyrovnať na 19:19. Nasledujúca desaťminútovka už patrila Košiciam, ktoré ju vyhrali o 15 bodov. Po výmene strán sa Handlovčanom nepodarilo náskok domácich znížiť pod desať bodov. Najmenší bodový rozdiel bol minútu pred koncom tretej štvrtiny, keď Mikey Thompson znížil trojkou vedenie Košíc na 12 bodov. Zásluhou Pilčeviča a Baldovského sa však košickým býkom podarilo svoje vedenie opäť zvýšiť a do poslednej štvrtiny sa vstupovalo za stavu 69:52. Tá opäť patrila domácim, ktorí svoje vedenie pohodlne zvýšili na konečných 26 bodov. Handlovčania tak Košiciam podľahli 67:93. Najlepším strelcom „baníkov“ bol 18-bodový Peter Sedmák, ktorý si pripísal aj sedem doskokov.

Po nevydarených úvodných kolách však prišli aj úspechy. Prvý plný bodový zisk si Handlovčania pripísali v stredu, 19. októbra, na Karlovke. Prvé minúty stretnutia boli vyrovnané a mierny náskok si dokonca udržiavali domáci basketbalisti, no v 7. minúte sa do vedenia dostali handlovskí basketbalisti, ktorí si ešte do konca úvodnej desaťminútovky vytvorili päťbodový náskok. Ten si „baníci“ v priebehu druhej štvrtiny udržiavali, a dokonca ho navýšili na deväť bodov. Aj po výmene strán na ihrisku stále dominovali zverenci Lubomíra Růžičku, ktorí sa v 27. minúte trojkou Mikeyho Thompsona dostali do dvojciferného vedenia. To sa „baníkom“ ešte do konca tretej desaťminútovky podarilo zvýšiť a pred štvrtou štvrtinou na ukazovateli svietil stav 55:41 pre hostí z Handlovej. Posledná štvrtina už patrila Handlovčanom, ktorí svoj náskok potupne zvyšovali. Záverečnú desaťminútovku vyhrali o deväť bodov a z Karlovky si tak odniesli svoje prvé víťazstvo – 83:60. Až štyria hráči v handlovskom drese si pritom pripísali viac ako desať bodov. Najlepšími strelcami boli s 18 bodmi Nešo Miloševič a Peter Sedmák. Po nich so 17 bodmi nasledoval Cameron Wright a 11 bodov zaznamenal Mikey Thompson.

Po víťazstve na Karlovke nasledoval ďalší domáci zápas, v ktorom Handlovčania privítali basketbalistov Svitu. Svitania si v úvodných kolách Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy pripísali tri fantastické víťazstvá, keď najprv zdolali Prievidzu, potom Inter a následne aj Košice. Do Handlovej tak prišli s tými najvyššími cieľmi. Handlovskú palubovku sa im však dobyť nepodarilo. Zápas bol veľmi vyrovnaný už od úvodného rozskoku. Väčšinu prvej štvrtiny boli vo vedení domáci basketbalisti, ktorí v 7. minúte vyhrávali päťbodovým rozdielom a ešte minútu a pol pred jej koncom viedli o sedem bodov. Potom však prišli úspešne premenené trestné hody Sašu Jankoviča, ktorý bol neskôr úspešný aj spoza trojkového oblúka. Jednu trojku sa podarilo premeniť aj ďalšiemu hráčovi v drese Svitu, a tak nakoniec prvú desaťminútovku vyhrali hostia o jeden bod. Počas druhej štvrtiny sa hosťom podarilo udržiavať si minimálne vedenie, no Handlovčania im nedovolili si vypracovať väčší bodový náskok a dokonca sa im pred záverom prvého polčasu podarilo skóre vyrovnať na 43:43. Aj tretia štvrtina bola opäť veľmi vyrovnaná. Mierne navrch však mali predsa len domáci basketbalisti, ktorí počas tejto desaťminútovky prehrávali len jediný raz. Štvrtinu sa im však podarilo vyhrať o štyri body a pred začiatkom poslednej časti hry tak boli vo vedení 65:60. Hneď v jej úvode sa „baníci“ svoj náskok zvýšili na osem bodov a vo vedení už zostali až do konca zápasu. Hostia zo Svitu síce skóre niekoľkokrát znížili no Handlovej nakoniec podľahli 90:86.