Handlovčania zdolali Majstra!

Milovan Savič v službách MBK

Pre Handlovčanov sa sezóna ešte ani nezačala, no vedenie MBK sa muselo rozlúčiť so staro-novým pivotom Milovanom Savičom, ktorý sa vlani na prahu štvrťfinálových bojov zranil a pred koncom súťaže vypadol zo súpisky trénera Smačka. Zranenie členka si vyžiadalo takmer polročnú pauzu, no utorková vstupná lekárska prehliadka odhalila, že Savič nie je zdravotne pripravený naskočiť do náročného tréningového procesu ani po tak dlhom čase. Doba rehabilitácie sa u 204 centimetrov vysokého Čiernohorca predĺžila minimálne do konca novembra. Manažment handlovského Baníka bol práve z vyššie uvedených dôvodov nútený so Savičom rozviazať pracovný pomer. Športový riaditeľ klubu Ivan Kartáč ale ďalšiu spoluprácu s týmto 27 ročným centrom nevylúčil. „V žiadnom prípade si nemôžeme dovoliť odštartovať blížiacu sa sezónu bez pivota a finančné podmienky nám žiaľ neumožňujú platiť hráča, ktorý by ešte minimálne tri mesiace pauzoval. Toto rozhodnutie nebolo vôbec jednoduché, Savič je kvalitný pivot a vynikajúco zapadol do partie. Je mi ľúto, že sa s ním musíme rozlúčiť a nahradiť podkošový post zdravým a fyzicky pripraveným borcom, no z pochopiteľných dôvodov iná cesta nie je. Kto ním bude, to v tejto chvíli neviem ani sám, no verím že sa na európskom basketbalovom trhu objaví vhodný kandidát“, povedal športový riaditeľ MBK Ivan Kartáč.

Milovan Savič sa na nastávajúcu sezónu v drese baníkov tešil a z Handlovej sa mu odchádzalo veľmi ťažko. Na hornú Nitru prišiel týždeň pred začiatkom letnej prípravy, kedy ešte netušil že sa v najtradičnejšom baníckom meste dlho neohreje. „Veľmi ma mrzí, že ma priaznivci handlovského MBK v úvode sezóny neuvidia, pretože na nich som sa tešil najviac. Chcel by som poďakovať všetkým, ktorí mi fandili a mali ma radi, za krásne chvíle či už pod deravými extraligovými košmi, alebo mimo nich. Za pomerne krátke obdobie som si v Handlovej našiel nových priateľov a touto cestou ich pozdravujem. Verím, že sa so všetkými ešte stretnem. Teraz je najdôležitejšie dať sa zdravotne do poriadku, aby som vyššie spomínanú ambíciu mohol naplniť. Ešte dlho mi bude v ušiach znieť môj obľúbený pokrik: „Najlepšia je naša Handlová !“, smutne skonštatoval svoj odchod Milovan Savič.

Okrem Saviča prišli Handlovčania aj o Petra Vojteka, ktorý odišiel za štúdiom do Banskej Bystrice a v ďalšom období pomôže basketbalovému klubu spod Urpína. Svoje služby napokon Handlovčanom neposkytne ani odchovanec prievidzského basketbalu Ľuboš Štorcel. „S odchodom Peťa Vojteka sme tak trochu počítali a v žiadnom prípade sme mu nechceli v jeho rozhodnutí brániť. Musím však priznať, že nás zaskočila správa od Ľuboša Štorcela, pretože sme s ním aj naďalej počítali. Je to samozrejme jeho rozhodnutie a my ho musíme rešpektovať“, dodal Ivan Kartáč.

Iba v uplynulom týždni pribudol na súpisku trénera Smačka 188 centimetrov vysoký rozohrávač z Čiernej Hory Marko Mijovič, ktorý má za sebou pôsobenia v kluboch Mornar Bar, Radnicki OB, Ulcinj, Teodo Tivat, Lirija a naposledy obliekal dres macedónskeho Karpos Sokoli. Vo svojom poslednom pôsobisku trávil na palubovke v priemere 31,6 minúty, počas ktorých dosahoval 16 bodov, 6,1 asistencie a 6,9 doskoku. „Od Marka Mijoviča očakávame absolútnu dominanciu nie len v tíme MBK, ale na celoplošnej úrovni súťaže. Jeho referencie sú veľmi vysoké a dovolím si tvrdiť, že v jeho prípade sme lovili vo veľkých vodách. Mijovič by mal patriť k špičke slovenského basketbalu a u nás musí byť bezkonkurenčným lídrom, skonštatoval v závere rozhovoru Kartáč.

Do predsezónnej prípravy je zapojený aj iba devätnásťročný a 200 centimetrov vysoký odchovanec považskobystrického basketbalu Boris Belavý a o miestenku v handlovskom áčku taktiež bojuje 203 centimetrov vysoký srbský center Bojan Stanojevič.

MBK Handlová v predsezónnej príprave: Ondrej Haviar, Michal Dolník, Miroslav Mátych, Boris Belavý, Ondrej Šoska, Nemanja Gudzič, Miloš Djurišič, Luka Drezga, Marko Miovič, Bojan Stanojevič. (Tréner: Ľudovít Smačko).

 

Autor: Pavel Procner

[spider_facebook id=“2″]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najbližší zápas
1 2
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 36 30 6 66
2. Levice 36 26 10 62
3. Prievidza 36 25 11 61
4. Košice 36 25 11 61
5. Svit 36 22 14 58
6. Komárno 36 22 14 58
7. Karlovka 36 12 24 48
8. Handlová 36 9 27 45
9. Žilina 36 5 31 41
10. S N V 36 4 32 40
Naši partneri:
Návštevnosť stránky