Hanldovskí juniori cez víkend 11. a 12. novembra odohrali prvé domáce stretnutia v tejto sezóne. V prvom zápase podľahli Košiciam 74:108, no v tom druhom si už pripísali víťazstvo.

MBK Handlová – KB Košice  74 : 108  (26:27, 23:25, 16:31, 9:25)

Body: Adam Stehlík 25b., Jozef Kubovič 15b., Filip Bartuš 10b., Dávid Novosádek 7b., Dominik Urban 6b., Tomáš Barniak 5b., Adrián Santa 4b., Noel Mikič 2b.,

Hrali: Adrián Ondriš, Marek Dvořák, Pavel Šauša, Kevin Miletič

Karol Kučera (tréner): „V sobotu sme odohrali prvý zápas na domácej palubovke, a to hneď so silným družstvom Košíc. Naši chlapci sa do svojho súpera pustili nebojácne a hlavne v prvom polčase sme silné Košice potrápili. Dodržiavali sme zásady v obrane a dokázali sme sa presadiť aj v útoku po nacvičených kombináciách. Škoda, že začiatok druhého polčasu sme sa rozhodli odstrieľať z nepripravených trojkových  pozícii. A to skúsený súper trestal a postupne nám začal bodovo odskakovať. My sme sa už nedokázali vrátiť do zápasu, a tak skóre postupne narastalo v prospech našich hostí. Pozitívne však bolo, že si všetci hráči zahrali a hlavne to, ako sme sa s kandidátom na final four držali, pokiaľ sme hrali disciplinovane. Bol to náš tretí zápas v rade, kde sme dokázali zo silnejším súperom odohrať kvalitný prvý polčas. Treba nám ďalej na sebe poctivo pracovať v tréningovom procese a verím že prvé víťazstva sa dostavia.“

Prvé víťazstvo v sezóne po tuhom boji.

MBK Handlová – BK Michalovce  62 : 61  (18:12, 17:14, 14:17, 13:18)

Body: Filip Bartuš 14b., Jozef Kubovič 13b., Dominik Urban 13b., Adam Stehlík 11b.,Tomáš Barniak 5b., Dávid Novosádek 4b., Adrián Santa 2b.,

Hrali: Adrián Ondriš, Marek Dvořák, Pavel Šauša, Kevin Miletič, Noel Mikič

Karol Kučera (tréner): „V nedeľu sme na domácej palubovke privítali súpera, ktorý je fyzicky veľmi dobre stavaný. My sme opäť mali dobrý vstup do zápasu. Tentokrát sme hrali dobrú obranu na perimetri, kde sme získali veľké množstvo lôpt z ktorých sme potom dosahovali ľahké koše z rýchleho protiútoku. Vytvorili sme si do polčasu 9-bodový náskok. Tento raz to však z našej strany bolo slabšie hlavne v útoku a premieňaní streleckých pozícii, či už z vymedzeného územia alebo z väčšej vzdialenosti. V druhom polčase sme teda po nepremenených strelách a hlavne po stratách lopty po zlej prihrávke prišli v závere zápasu o vedenie a svojimi chybami sme dostali súpera na koňa. Ku cti našim hráčom slúži však to, že sa nevzdali a aj za nepriaznivého stavu, keď cca 50 sek pred koncom sme prehrávali o 4 body, sme zvýšenou obrannou aktivitou a dvoma ziskmi lopty stihli tento zápas otočiť a dosiahli sme dôležité prvé víťazstvo v novej sezóne.“