Handlovskí basketbalisti majú za sebou ďalší súboj v Eurovia Slovenskej basketbalovej lige. V siedmom kole na domácej palubovke privítali hráčov Komárna.

img_0221Zápas s Komárnom bol premiérou nového handlovského trénera Marka Cvetkoviča, ktorý na tejto pozícii vystriedal Lubomíra Růžičku. Stretnutie sa začalo úspešnými trojbodovými pokusmi. Prvé body si pripísal Filip Halada v drese Komárna, ktorému minútu na to odpovedal Nešo Miloševič. Autorom ďalšej trojky bol Mikey Thompson, ktorý tak dostal Handlovú do vedenia 6:3. Potom však prišiel krátky výpadok na strane domácich, čo hostia z Komárna využili a v 4. minúte vyhrávali 11:6. Handlovčanom sa však ihneď podarilo opäť vyrovnať. Zvyšné minúty prvej štvrtiny a oba tímy striedali vo vední, no po prvých desiatich minútach nakoniec o jeden bod vyhrávali handlovskí „baníci“.

Druhá štvrtina už tak vyrovnaná nebola. V 13. minúte sa Komárňania dostali do vedenia, ktoré postupne zvyšovali. Ešte päť minút pred koncom prvého polčasu sa „baníkom“ podarilo znížiť na rozdiel jediného bodu, no po niekoľkých zbytočných chybách sa zrazu Komárno ocitlo v desaťbodovom vedení. Domáci sa ešte skóre pred koncom prvého polčasu podarilo upraviť, a tak išli tímy na polčasovú prestávku za stavu 37:45 z pohľadu Handlovej.

Po výmene strán sa toho veľa nezmenilo. Hostia z Komárna si aj naďalej udržiavali bezpečný náskok, ktorý sa im párkrát podarilo navýšiť nad desať bodov. „Baníci“ však svojmu súperovi nedovolili výraznejšie vedenie a vždy sa im podarilo náskok Komárna znížiť a do poslednej štvrtiny sa vstupovalo za stavu 60:67. Vstup do štvrtej štvrtiny mali Handlovčania priam excelentní. Využívali chyby v rozohrávke Komárna, získavali lopty a úspešne skórovali, čo malo za dôsledok rýchle otočenie skóre a v 33. minúte už boli domáci v trojbodovom vedení. Tento náskok sa im však už nepodarilo navýšiť, práve naopak, po niekoľkých chybách sa vo vedení opäť ocitlo Komárno. To už svoje vedenie postupne zvyšovalo a udržalo si ho až do konca stretnutia. Handlová tak Komárnu nakoniec podľahla o desať bodov 81:91.

MBK Handlová – MBK Rieker COM-therm Komárno 81:91 (23:22, 14:23, 23:22, 21:24)

Handlová: Sedmák 15, Zejak 12, Thompson 10, Miloševič 8, Stria 5 (Wright 19, Bennett a Haviar po 6, Mátych, Minárik, Rozim 0)

Komárno: Halada 24, Bilič 22, Langston 11, Babineaux 10, Kuffa 3 (Vido 12, Djordjevič 7, Marchyn 2)

TH: 12/9 – 19/17, Fauly: 19 – 20, Trojky: 6 – 10

Povedali po zápase:

Marko Cvetkovič (tréner Handlovej): „Hrali sme proti tímu, ktorý je veľmi dobrý aj v útoku, aj v obrane. V obrane boli tvrdý a v niektorých ich útočných fázach sme im dovolili robiť si čo chcú. Som tu len pár dní, ale teraz už mám aspoň obraz o tom aký je toto tím a viem aká práca nás čaká. Teraz nás čaká Nitra a po nej sedem dní voľna, ktoré využijeme v prvom rade na to aby sme popracovali na našej obrane, ale aj útoku.“

Brian Bennett (hráč Handlovej):  „Z našej strany to od začiatku do konca neoblo moc dobré. Spravili sme mnoho zbytočných chýb. Oni veľmi dobre bránili, a takisto im padlo niekoľko dôležitých trojok. Dnes boli lepším tímom, my však každý deň pracujeme na tom aby sme sa zlepšovali.“

Richard Ďuriš (tréner Komárna): „Sme veľmi radi že sme prerušili šnúru troch prehier po sebe. Bol to pre nás veľmi dôležitý zápas a pristúpili sme k nemu zodpovedne. Bohužiaľ sme sa nevyvarovali párminútovej strate koncentrácie, ktorá nás skoro stála zápas ale bolo vidno, že družstvo túži po víťazstve. Som rád že sme to zvládli. Výhra nás určite nakopne mentálne a sme radi že nám podarilo priniesť nového hráča, ktorý nám na tom zranenom poste rozohrávača veľmi pomohol a myslím si, že hneď v prvom zápase sa ukázal ako posila. Čaká nás v stredu Svit a ideme sa naň zodpovedne pripraviť. Určite to však nebol ľahký zápas a Handlová ešte určite veľa súperov potrápi.“

Siniša Bilič (hráč Komárna): „Som spokojný ako sme dnešný zápas začali, ale zase nám robila problémy štvrtá štvrtine, kde Handlová dobre zahrala, ale myslím, že sme ako tím zostali spolu, boli sme pozitívni a zaslúžene sme nakoniec vyhrali.“