V sobotu, 11. marca, nás čaká ďalšie kolo Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy, v ktorom na domácej palubovke privítame Spišskú Novú Ves.

Po domácej výhre nad Košicami vycestovali handlovskí basketbalisti pod Tatry, kde sa postavili Svitu. Zverenci Michala Madzina opäť ukázali, že na domácej palubovke sú nebezpeční, a tak si Handlovčania zo Svitu odniesli 40-bodovú prehru, 68:108. „Na zápas som Svitom sme sa pripravovali bez zraneného Stamenkoviča, Striu, Gudziča, Zejaka, problémy s kolenom mal Stojanov a bez trénera na lavičke. Samozrejme, sme si určili taktiku, ktorá nám v prvom polčase vychádzala. V druhom polčase sa domáci rozstrieľali a nakoľko sme nechceli riskovať ďalšie zranenia, zápas sme dohrávali s mladými hráčmi. Zraneniu sme sa ale nevyhli. Na to všetko si Peter Sedmák v prvej štvrtine vyvrtol členok . Zápas to bol pre nás veľmi ťažký, ale musíme sa rýchlo zmobilizovať nakoľko na nás čaká rovnako nebezpečná Spišská Nová Ves,“ hovorí k poslednému zápasu Ivan Kartáč. 

Už v najbližšom kole „baníci“ doma privítajú Spišskú Novú Ves, ktorá v poslednom čase začala predvádzať veľmi slušné výkony  a stala sa vyrovnaným súperom viacerým mužstvám. „Spišiaci sú určite veľmi namotivovaní. Porazili doma prvé Košice a nakoľko iste vedia o našich zdravotných problémoch, pokúsia sa u nás zabojovať o víťazstvo,“ povedal športový riaditeľ MBK. Zdravotný stav Handlovej naozaj nie je stopercentný a aj v sobotu budú trénerovi Cvetkovičvi chýbať niektorí hráči. „Vo štvrtok sme trénovali šiesti. Robíme všetko, aby sme v sobotu vedeli do zápasu zapojiť aj hráčov, čo nehrali vo Svite. Určite nebudeme riskovať zdravie hráčov kvôli zápasu so Spišskou. Stamenkovič mal silný výron v členku, Zejak natiahnutú achilovku, Stria a Stojanov podvrtnuté koleno, Gudzič natiahnutý sval a zo zápasu so Svitom si výron v členku doniesol Sedmák a Rozim má natiahnutý lýtkový sval. Verím ale, že všetci, ktorí na zápas nastúpia, budú bojovať a zápas vyhráme,“ informuje o zraneniach Kartáč. 

Handlovú tak v sobotu čaká veľmi náročný zápas proti súperovi, ktorý síce nemá priaznivé tabuľkové postavenie, no podarilo sa mu prekvapiť viacero favoritov. Basketbalisti MBK však v sobotu do zápasu vstúpia len s jediným cieľom. „Musíme hrať svoju hru. Máme výborného trénera a ak hráči dodržia taktiku, ktorú určí a budeme naozaj bojovať o každú loptu tak, ako náš súper o výsledok sa nebojím,“ dodáva Ivan Kartáč.

 

FOTO: PETIS JAŠKO

Najbližší zápas
1 2
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 36 30 6 66
2. Levice 36 26 10 62
3. Prievidza 36 25 11 61
4. Košice 36 25 11 61
5. Svit 36 22 14 58
6. Komárno 36 22 14 58
7. Karlovka 36 12 24 48
8. Handlová 36 9 27 45
9. Žilina 36 5 31 41
10. S N V 36 4 32 40
Naši partneri:
Návštevnosť stránky