Po stredajšom zápase na Interi vycestovali handlovskí basketbalisti už v piatok do Svitu, kde sa s domácim tímom stretli vo štvrťfinále Budiš Slovenského pohára.

IMG_2962Aj napriek tomu, že „baníci“ na zápas vycestovali s úmyslom postúpiť do semifinále, na palubovke Iskry Svit neuspeli. Začiatok prvej štvrtiny síce patril zverencom Branka Maksimovicá, v 7. minúte dokonca ešte viedli o jeden bod, no v záverečných minútach si domáci hráči strhli vedenie na svoju stranu a úvodnú štvrtinu vyhrali o deväť bodov, 28:19.

V druhej a tretej desaťminútovke bol priebeh stretnutia vyrovnaný, ale „baníkom“ sa nepodarilo desaťbodové manko Svitu znížiť. Štvrtá štvrtinu už definitívne patrila domácim, ktorí ju vyhrali o osem bodov a víťazstvom 99:82 si zabezpečili postup do semifinále Slovenského pohára.

„Hráči aj chceli hrať, ale nevládali. Od začiatku zápasu sme boli stále o krok pozadu za Svitom. Ten mal na prípravu deväť dní, zatiaľ čo my len jeden tréning. Za posledné tri dni sme odohrali dva zápasy a precestovali takmer 1000 kilometrov. Ale som šťastný, že nikto z hráčov sa nezranil,“ povedal po zápase tréner Branko Maksimović.