Brány finále sa pred handlovskými basketbalistami zavreli po tom, ako v piatom semifinálovom zápase podľahli Prievidzi aj po štvrtýkrát v sérii.

krstoPo ťažkej prehre na domácej palubovke cestovali naši hráči do Prievidze s cieľom bojovať a sériu vrátiť späť do Handlovej. Piate stretnutie hornonitranskych rivalov nám priniesol aj najnapínavejší basketbal, v ktorom sa o víťazstvo bojovalo až do poslednej sekundy.

Prvý polčas zvládli lepšie domáci basketbalisti, ktorí najprv vyhrali úvodnú štvrtinu 20:15 a následne aj v druhej desaťminútovke dali o štyri body viac ako zverenci Branka Maksimovića. Naši basketbalisti v druhej štvrtine zaznamenali len deväť bodov a do šatní odchádzali za stavu 33:24 pre Prievidzu.

Po výmene strán na palubovke začali dominovať Handlovčania, ktorí agresívnou obranou a dobrou organizáciou v útoku stiahli deväťbodové vedenie domácich na štyri body. V poslednej štvrtine sa oba tímy naťahovali o každý jeden bod a predbiehali sa vo vedení. Tri sekundy pred koncom vyhrávali Prievidžania o dva body a po timeoute Branka Maksimovića loptu rozohrávali Handlovčania. Záverečná akcia im však nevyšla podľa predstáv a zápas do víťazného konca nedotiahli.

Naši basketbalisti tak v piatom zápase Prievidzi podľahli dvojbodovým rozdielom, 58:56, a semifinále sa pre nich skončilo za stavu 1:4 na zápasy. Sezóna sa však ešte neskončila a pred nami je boj o bronz, v ktorom je naším súperom Inter Bratislava. Už týždeň, v sobotu 18. apríla, celá séria o bronz odštartuje práve v Bratislave.

BC Prievidza – MBK Handlová 58:56 (20:15,13:9,9:16,16:16)

Prievidza: Marić 16, Klarić 11, Evans 8, Hovaňák a Miljković 2 (Baťka 14 & 10 doskokov, Batina 5, Zadnik 0, Pasovský 0, Hašan 0, Jašš 0, Vasilić 0)

Handlová: Bjelica 20, Savić 10, Drezga a Stanojević 8, Smiljanić 2 (Vido a Djurišić 4, Mátych 0, Haviar 0, Djordjević 0, Šoška 0, Belavý 0)

TH: 13/17 – 6/12, Trojky: 5 – 4, Fauly: 21 – 20

Rozhodovali: Ženiš – Gabara  – Lukáč T.

Povedali po zápase:

Branko Maksimović (tréner Handlovej): „Úžasný zápas, hodný semifinále. Hrali sme veľmi dobre. Myslím si však, že dnes nevyhral tím, ktorý hral lepšie. Nemôžem hovoriť o tom prečo. Som rád, za Prievidzu, že je vo finále, pretože je to naše susedné mesto a musíme sa navzájom podporovať. Vo finále držím palce viac Prievidzi než Komárnu. Vďaka všetkým fanúšikom. Sú našou veľkou podporou, aj dnes boli. Síce sme nevyhrali, ale musím sa opakovať, myslím si, že dnes nevyhral lepší.“

Ondrej Šoška (hráč Handlovej): „Bol to dobrý zápas, bola tam nervozita. Pre nich bol ten posledný krok ťažký, ale my sme to nevyužili. Bol to dôstojný zápas. Nás to mrzí, chceli sme to ešte predĺžiť. Bolo to v závere viac menej o šťastí. Gratulujem Prievidzi.“