Po dvoch víťazstvách v rade nad náročnými súpermi čaká na Handlovčanov ďalší ťažký protivník. V sobotu vycestujú do Košíc, kde sa postavia aktuálnemu lídrovi tabuľky.

Handlovčania si v posledných dvoch kolách pripísali dôležité body. V oboch prípadoch si pritom vybojovali víťazstvo až po predĺžení. Najprv zvíťazili v hornonitrianskom derby nad Prievidzou a následne doma zdolali Inter. Bratislavčania ich v stredu dosť potrápili, keď už v poslednej štvrtine „baníci“ vyhrávali viac ako desaťbodovým rozdielom, no žlto-čiernym sa vždy podarilo dotiahnuť sa. Trojkou Aleksa Vlahoviča si Inter vybojoval predĺženie, v ktorom však už boli úspešní práve domáci basketbalisti. „Táto výhra bola pre nás veľmi dôležitá, keďže sme vyhrali v Prievidzi, tak sme chceli aj doma uspieť, aby sme potvrdili výhru z Prievidze. O výhre určite rozhodlo nasadenie a chcenie z našej strany. Každý jeden z nás odrobil na ihrisku to čo mal,“ vracia s k stredajšiemu víťazstvu Ladislav Stojanov.

V sobotu „baníci“ vycestujú na východ, kde ich čaká aktuálny líder tabuľky – Košice. Proti býkom sa Handlovej v tejto sezóne zatiaľ veľmi nedarilo. V ich prvom stretnutí v Košiciach prehrali o 26 bodov, no vyššiu prehru si vykoledovali práve v domácom prostredí, kde prehrali až o 34 bodov. „Košice patria medzi najsilnejšie družstvá v lige. Majú dobre poskladaný káder, na každom poste majú dobrých hráčov. Pripravujeme sa nich ako na každého v lige,“ hovorí Stojanov. Košičania naozaj patria k top tímom tohto ročníka, čo dokazujú aj svojimi výkonmi. Ako prví totiž zvíťazili na palubovke Interu Bratislava a na domácej pôde zatiaľ prehrali len jediný krát, zhodou okolností práve s Interom po predĺžení. V sobotu to tak zverenci Marka Cvetkoviča nebudú mať jednoduché. „Rozhodujúce bude určite zasa naše nasadenie v zápase. Keď každý odrobí to čo má, tak to bude dobrý zápas,“ povedal handlovský krídelník, ktorý dodáva, že nálada v družstve je po posledných dvoch víťazstvách a pred sobotným duelom pozitívna: „Atmosféra je veľmi dobrá a pozitívne naladená.“

 

FOTO: PETIS JAŠKO

 

Najbližší zápas

Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Levice 13 11 2 24
2. Inter 12 11 1 23
3. Košice 13 9 4 22
4. Prievidza 13 7 6 20
5. Svit 12 7 5 19
6. Komárno 13 6 7 19
7. Žilina 13 4 9 17
8. Handlová 13 4 9 17
9. Karlovka 13 3 10 16
10. S N V 13 2 11 15
Naši partneri:
Návštevnosť stránky
TOPlist