Predposledná októbrová sobota mala na programe šieste kolo našej najvyššej basketbalovej súťaže.

Handlovskí baníci sa v rámci neho postavili pred domácim hľadiskom basketbalovému tímu spod Tatier, Iskre Svit. Na zverencov trénera Krajnoviča čakala po stredajšom skrate v Bratislave náročná úloha. Ani v tejto konfrontácií sa im však nepodarilo zvíťaziť a po štyridsiatich minútach podľahli Podtatrancom vysoko 72:102.

Stretnutie bolo až do polčasu podľa očakávania vyrovnané a po úvodnej dvadsaťminútovke svietil na ukazovateli stav 40:45.

V tretej štvrtine začali domáci produkovať jednu chybu za druhou, nedarila sa im streľba a zaostávali aj na doskoku. Hostia ich chyby trestali a o svojom víťazstve rozhodli už v tejto časti. Zvíťazili ju 36:19 a pred posledným dejstvom viedli 81:59.

V poslednej štvrtine sa už frustrovaným Handlovčanom nepodarilo vrátiť do zápasu a utrpeli druhú vysokú prehru v rade, keď podľahli Svitu 72:102

Body za Handlovú: J. Djordjevič 18, Novysedlák 14, Tyus 11, Landenbergue 5, Štefek 4 (Gabrič 8, Haviar 5, Dratva 4, Zejak 3, Dolník a Mátych 0)

Body za Svit: Avramovič 25, Radonjič 22, Ivelja 21, Galata 4, Davis 2 (Ivan 15, Jackson 13, Bizub a Findura 0).

TH: 16/12 – 31/24

Fauly: 26 – 18

Trojky: 6 – 4

Rozhodovali: Šarišský, Lukáč, Holländer.

Povedali po zápase:

Krunoslav Krajnovič, tréner Handlovej: „Súperovi gratulujem k zaslúženému víťazstvu. My sa budeme musieť so svojimi problémami popasovať sami.“

Ondrej Haviar, kapitán Handlovej: „Opäť sa opakovali rovnaké chyby ako v predchádzajúcich zápasoch. Veľký problém máme v obrane, kde nedokážeme dodržať taktické pokyny, na ktorých sme sa dohodli a z toho pramení ešte väčšia nervozita v útoku. Súper nám odskočí na viac ako desať bodov, my sa položíme a nevieme sa vrátiť do zápasu.“