Banícke derby medzi Prievidzou a Handlovou od nepamäti púta najväčšiu pozornosť slovenskej basketbalovej verejnosti. Či toto konštatovanie bude platiť aj po dnešnom súboji ale nie je isté. Diváci v prievidzskej športovej hale boli dnes svedkami azda najväčšej frašky v histórií derby zápasov medzi odvekými rivalmi.

Ilustračný obrázok

 

Handlovských baníkov v aktuálnom období trápia zranenia a maródky. Na súpiske Handlovčanovov absentujú Tresač, Štefek, Mátych, Djordjevič, Stanojevič, Zejak a najväčšia opora Tyus. Rotácia teamu trénera Kasuma je aj v plnej sile obmedzená, nie to ešte bez spomínaných siedmych hráčov. A aby toho nebolo málo, choroba skolila aj handlovského lodivoda Dušana Kasuma. Preto sa vedenie MBK rozhodlo požiadať manažment BC Prievidza o ústretový krok, ktorým malo byť preloženie 121-ho derby. Ústretový krok nie len voči handlovskému Baníku, ale aj voči priaznivcom oboch celkov, ktorí sa za premrštené vstupné museli pozerať na najväčšiu basketbalovú katastrofu za posledné roky.

Žiaľ k dohode medzi Handlovou a Prievidzou nedošlo a domáci túto požiadavku zmietli zo stola.

O to smutnejší je fakt, že nie tak dávno sa na žiadosť prievidzského vedenia derby v Handlovej prekladalo. Handlovčania sa na prosbu svojho súpera vzdali domáceho prostredia, pretože ten požiadal z dôvodu osláv výročia prievidzského basketbalu, aby sa zápas z handlovskej palubovky presunul do prievidzskej Nike Arény. 

A tak otázkou zostáva, kto na postoj domáceho vedenia doplatil. Zas to je iba divák. Ako handlovský, tak aj prievidzský. Ani len na okamih nemôže nik spochybniť, že Prievidžania sú v aktuálnej sezóne kvalitnejším celkom ako ich súper z Handlovej. To sa napokon potvrdilo aj v predchádzajúcich troch vzájomných dueloch, kedy BC zaslúžene a s prehľadom zvíťazil. Aj v prípadnom preloženom stretnutí by domáci stáli v úlohe favorita, no basketbalovej fraške sa mohlo predísť. Ale ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva!

Čo k samotnému zápasu? Snáď iba vysloviť pokoru a rešpekt handlovským juniorom, ktorí našli v sebe odvahu a postavili sa proti topfavoritovi z Prievidze. Chlapcom na palubovke nebolo čo závidieť a prehra 30:146 nie je v tomto prípade žiadna tragédia. Svedomie by si mali spytovať kompetentní. 

MBK ďakuje všetkým fanúšikom, že si aj v tejto nelichotivej situácií našli cestu do prievidzskej športovej haly a fandili našim mladým basketbalistom. Veľmi si to vážime!

Auror: Pavel Procner

Najbližší zápas
1 2
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 36 30 6 66
2. Levice 36 26 10 62
3. Prievidza 36 25 11 61
4. Košice 36 25 11 61
5. Svit 36 22 14 58
6. Komárno 36 22 14 58
7. Karlovka 36 12 24 48
8. Handlová 36 9 27 45
9. Žilina 36 5 31 41
10. S N V 36 4 32 40
Naši partneri:
Návštevnosť stránky