Banícke derby medzi Prievidzou a Handlovou od nepamäti púta najväčšiu pozornosť slovenskej basketbalovej verejnosti. Či toto konštatovanie bude platiť aj po dnešnom súboji ale nie je isté. Diváci v prievidzskej športovej hale boli dnes svedkami azda najväčšej frašky v histórií derby zápasov medzi odvekými rivalmi.

Ilustračný obrázok

 

Handlovských baníkov v aktuálnom období trápia zranenia a maródky. Na súpiske Handlovčanovov absentujú Tresač, Štefek, Mátych, Djordjevič, Stanojevič, Zejak a najväčšia opora Tyus. Rotácia teamu trénera Kasuma je aj v plnej sile obmedzená, nie to ešte bez spomínaných siedmych hráčov. A aby toho nebolo málo, choroba skolila aj handlovského lodivoda Dušana Kasuma. Preto sa vedenie MBK rozhodlo požiadať manažment BC Prievidza o ústretový krok, ktorým malo byť preloženie 121-ho derby. Ústretový krok nie len voči handlovskému Baníku, ale aj voči priaznivcom oboch celkov, ktorí sa za premrštené vstupné museli pozerať na najväčšiu basketbalovú katastrofu za posledné roky.

Žiaľ k dohode medzi Handlovou a Prievidzou nedošlo a domáci túto požiadavku zmietli zo stola.

O to smutnejší je fakt, že nie tak dávno sa na žiadosť prievidzského vedenia derby v Handlovej prekladalo. Handlovčania sa na prosbu svojho súpera vzdali domáceho prostredia, pretože ten požiadal z dôvodu osláv výročia prievidzského basketbalu, aby sa zápas z handlovskej palubovky presunul do prievidzskej Nike Arény. 

A tak otázkou zostáva, kto na postoj domáceho vedenia doplatil. Zas to je iba divák. Ako handlovský, tak aj prievidzský. Ani len na okamih nemôže nik spochybniť, že Prievidžania sú v aktuálnej sezóne kvalitnejším celkom ako ich súper z Handlovej. To sa napokon potvrdilo aj v predchádzajúcich troch vzájomných dueloch, kedy BC zaslúžene a s prehľadom zvíťazil. Aj v prípadnom preloženom stretnutí by domáci stáli v úlohe favorita, no basketbalovej fraške sa mohlo predísť. Ale ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva!

Čo k samotnému zápasu? Snáď iba vysloviť pokoru a rešpekt handlovským juniorom, ktorí našli v sebe odvahu a postavili sa proti topfavoritovi z Prievidze. Chlapcom na palubovke nebolo čo závidieť a prehra 30:146 nie je v tomto prípade žiadna tragédia. Svedomie by si mali spytovať kompetentní. 

MBK ďakuje všetkým fanúšikom, že si aj v tejto nelichotivej situácií našli cestu do prievidzskej športovej haly a fandili našim mladým basketbalistom. Veľmi si to vážime!

Auror: Pavel Procner

Najbližší zápas
3 2 1
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 32 28 4 60
2. Košice 32 24 8 56
3. Levice 32 23 9 55
4. Prievidza 32 21 11 53
5. Svit 32 18 14 50
6. Komárno 32 18 14 50
7. Karlovka 31 10 21 41
8. Handlová 32 8 24 40
9. Žilina 32 5 27 37
10. S N V 31 4 27 35
Naši partneri:
Návštevnosť stránky