Handlovčania majú za sebou aj druhé extraligové stretnutie, ktoré bolo zároveň premiérovým v novej športovej hale. Bratislavskému Interu Bratislava žiaľ podľahli o 15 bodov.

img_9516„Baníci“ pritom otvorili zápas veľmi slušne. Po úvodných dvoch bodoch Petra Sedmáka nasledoval menší strelecký koncert, keď spoza trojkového oblúka po sebe skórovali Jelínek, Stria a Miloševič, pričom prvý menovaný si tri body pripísal dvakrát. Cameron Wright ešte v 5. minúte zvýšil vedenie domácich na 16:7, no potom nasledovala niekoľkominútová odmlka, počas ktorej sa basketbalisti Interu dotiahli na rozdiel dvoch bodov. Ďalšie body Handlovej zaznamenal až Ivan Zejak v 8. minúte. Zverenci Lubomíra Růžičku si vedenie v prvej štvrtine ešte ustrážili a do druhej desaťminútovky sa vstupovalo za stavu 26:23.

Od druhej štvrtiny už na palubovke začal dominovať Inter. Žlto-čierni sa do vedenia prvýkrát dostali v 14. minúte. V 16. minúte Tomáš Mrviš, odchovanec handlovského basketbalu, zvýšil trojkou vedenie svojho mužstva na osem bodov, na čo však odpovedal Nešo Miloševič, taktiež úspešne premeneným pokusom spoza trojkového oblúka. Bratislavčania však svoj náskok opäť zvýšili a minútu pred koncom prvého polčasu už viedli o desať bodov. „Baníkom“ sa ešte dokonca druhej desaťminútovky podarilo skóre upraviť, a tak tímy odchádzali do šatní za stavu 45:54 z pohľadu domácich.

Po výmene strán nasledoval pomerne vyrovnaný basketbal. V úvode tretej štvrtiny sa ešte domácim podarilo znížiť náskok hostí na 5-6 bodov, no Interu sa stále darilo úspešne skórovať, a tak si udržiavať svoje vedenie z druhej štvrtiny. Tretia perióda skončila nakoniec vyrovnane 22:22, a na začiatku poslednej desaťminútovky bol tak stav 67:76. V poslednej časti hry si už Bratislavčania udržiavali svoje vedenie, ktoré nakoniec zvýšili na 15 bodov. Stobodovú hranicu pokoril trojkou Martin Bílik 20 sekúnd pred koncom, čím konečné skóre upravil na 101:86 pre Inter.

MBK Handlová – BK Inter Bratislava 86:101 (26:23, 19:31, 22:22, 19:25)

Handlová: Stria 18, Sedmák 16, Miloševič 13, Jelínek 10, Wright 4 (Thompson 13, Zejak 8, Bennett a Haviar 2)

Inter: Rančík 23, Radukič 21, Barač 12, Vlahovič 8, Bílik 3 (Mrviš 17, Hoferica 10, Kozlík 7)

TH: 13/11 – 20/15, Fauly: 20 – 19, Trojky: 11 – 12

Povedali po zápase:

Lubomír Růžička (tréner Handlovej): „Do stretnutia sme vstúpili výborne, všetko nám fungovalo. Potom však prišla trojminútovka, ktorá Interu dodala sebavedomie, a potom sme sa rozložili v obrane. Pokiaľ hráči rozmýšľajú viac o útoku, ako o obrane, nekomunikujú v nej, potom je z toho takáto blamáž. Musím povedať, že dnes z našej strany rozhodla veľká naivita. Boli sme naivní v situáciách riešenia pick and rollu, boli sme naivní v situáciách jedna na jedna a nebránili sme ako tím. Preto padlo toľko bodov zo strany Interu, hlavne takých jednoduchých košov. Pokiaľ sa to nezmení tak máme veľký problém aj do ďalších zápasov. Teraz je na nás tréneroch a hráčoch, aby sme úplne diametrálne zmenili prístup.“

Ondrej Haviar (hráč Handlovej): „Hodnotí sa ťažko. Od tohto zápasu sme určite očakávali viac, hlavne to, že to bude viac vyrovnané. V závere nás natiahli už na 15 bodov. Myslím si, že až takýto výsledok sme si nezaslúžili.V prvom polčase nám odskočili na 9-10 bodov, a v tom druhom už neboli sily na to, aby sme ten náskok zmazali. Akonáhle bol náznak, že by sme znížili tú šnúru, tak súper skóroval. Dnes to bol zle hlavne v našej obrane. Dostať doma sto bodov je zlá vizitka a tieto veci musíme napraviť, ak chceme hrať vyrovnané zápasy s dobrými tímami.“

Oliver Vidín (tréner Interu): „Dnes som podali dobrý výkon tak, ako sme chceli. Zápas sme síce nezačali dobre v útoku, robili sme tam chyby a hlavne Handlová mala voľné strely za tri body. Handlová dnes podala veľmi dobrý výkon, hlavne strelecky. Streľbu za tri body mali priemerne 45%, čo je podľa mňa veľmi dobré. Myslím si, že dnes rozhodlo to, že sme boli viac agresívnejším tímom. Každý hráč priniesol to svoje do zápasu.“

Tomáš Mrviš (hráč Interu): „Handlová dnes začala dobre, hneď v úvode dala niekoľko trojok. My sme neodohrali dobre v obrane, ale v útoku sme dali 101 bodov. Ak chceme vyhrávať na súperových palubovkách, tak musíme inkasovať maximálne 70 bodov. Podali sme však bojovný výkon. Na konci sme hrali pekný basketbal, hrali sme tímovo, a to podľa mňa rozhodlo.“