Odchovanec považskobystrického basketbalu Adam Štefek, ktorý sa pred začiatkom nastávajúcej sezóny dohodol na spolupráci s handlovským Baníkom, dnes oslavuje 24-té narodeniny. Napriek tomuto nízkemu veku má Adam za sebou pomerne bohatú kariéru na seniorskej extraligovej úrovni.

Adam Štefek pri oslave víťazstva so svojom bývalým a súčasným spoluhráčom Jakubom Novysedlákom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

S basketbalom začínal ako deväťročný v Považskej Bystrici, ktorá sa môže pýšiť silnou základňou mladých basketbalových talentov. V juniorskom veku patril medzi takéto talenty aj Adam a práve z toho dôvodu vykročil na svoju profesionálnu púť už v osemnástich rokoch.

Z juniorského družstva Považskej Bystrice, ktoré v tom čase viedol súčasný reprezentačný asistent Peter Torda, si to Adam namieril pod Zobor, do celku MBK SPU Nitra. Tam zbieral skúsenosti štyri sezóny a zúročiť ich prišiel na hornú Nitru. Handlová bude jeho druhým pôsobiskom pod extraligovými košmi a my mu pri príležitosti narodenín, prajeme v mene nášho klubu a v mene fanúšikov , aby v zeleno-čiernom drese zaknihoval svoje doposiaľ najúspešnejšie obdobie svojej basketbalovej kariéry.

Ako nám Adam prezradil, dnešné narodeniny sa síce neniesli v duchu osláv, no dobrú náladu a úsmev na tvári novopečený center Handlovej nestráca. „Na oslavy nie je momentálne čas a môžem povedať, že v týchto dňoch je animátorom mojich osláv tréner Krajnovič“, povedal Adam s úsmevom na tvári a dodal, že chalanom prinesie do šatne koláče a bude rád, ak si dodatočne vôbec nejaký čas nájde, aby svoj sviatok oslávil v kruhu najbližších.

Adam sa už pred sezónou nechal počuť, že na spoluprácu s chorvátskym lodivodom Krajnovičom sa veľmi teší a veľa od nej očakáva. My sme teda boli zvedaví, ako sa jeho očakávania po mesiaci pretavili do reality. „Tréningy sú stavané veľmi dobre, tréner neberie z našej strany nič iné ako maximálne nasadenie a tvrdú prácu, ktorá sa bez pochýb prejaví na palubovke v majstrovských zápoleniach“, povedal Adam Štefek.

Adam ale považuje okrem tvrdej driny za základ úspechu aj tímovú chémiu a dobré vzťahy medzi spoluhráčmi. „Oceňujem vynikajúcu prácu manažmentu klubu, ktorý podľa môjho názoru profesionálne vyskladal káder a už teraz môžem skonštatovať, že tímová chémia funguje. Ďalším veľmi dôležitým faktorom bude fanúšikovský tábor a ja sa neviem dočkať, kedy sa s našimi priaznivcami spoznám. Určite budú skvelí a verím, že nás budú tlačiť vpred“, skonštatoval v závere rozhovoru handlovský pivot.

Autor: Pavel Procner

Najbližší zápas
1 2
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 36 30 6 66
2. Levice 36 26 10 62
3. Prievidza 36 25 11 61
4. Košice 36 25 11 61
5. Svit 36 22 14 58
6. Komárno 36 22 14 58
7. Karlovka 36 12 24 48
8. Handlová 36 9 27 45
9. Žilina 36 5 31 41
10. S N V 36 4 32 40
Naši partneri:
Návštevnosť stránky