Odchovanec považskobystrického basketbalu Adam Štefek, ktorý sa pred začiatkom nastávajúcej sezóny dohodol na spolupráci s handlovským Baníkom, dnes oslavuje 24-té narodeniny. Napriek tomuto nízkemu veku má Adam za sebou pomerne bohatú kariéru na seniorskej extraligovej úrovni.

Adam Štefek pri oslave víťazstva so svojom bývalým a súčasným spoluhráčom Jakubom Novysedlákom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

S basketbalom začínal ako deväťročný v Považskej Bystrici, ktorá sa môže pýšiť silnou základňou mladých basketbalových talentov. V juniorskom veku patril medzi takéto talenty aj Adam a práve z toho dôvodu vykročil na svoju profesionálnu púť už v osemnástich rokoch.

Z juniorského družstva Považskej Bystrice, ktoré v tom čase viedol súčasný reprezentačný asistent Peter Torda, si to Adam namieril pod Zobor, do celku MBK SPU Nitra. Tam zbieral skúsenosti štyri sezóny a zúročiť ich prišiel na hornú Nitru. Handlová bude jeho druhým pôsobiskom pod extraligovými košmi a my mu pri príležitosti narodenín, prajeme v mene nášho klubu a v mene fanúšikov , aby v zeleno-čiernom drese zaknihoval svoje doposiaľ najúspešnejšie obdobie svojej basketbalovej kariéry.

Ako nám Adam prezradil, dnešné narodeniny sa síce neniesli v duchu osláv, no dobrú náladu a úsmev na tvári novopečený center Handlovej nestráca. „Na oslavy nie je momentálne čas a môžem povedať, že v týchto dňoch je animátorom mojich osláv tréner Krajnovič“, povedal Adam s úsmevom na tvári a dodal, že chalanom prinesie do šatne koláče a bude rád, ak si dodatočne vôbec nejaký čas nájde, aby svoj sviatok oslávil v kruhu najbližších.

Adam sa už pred sezónou nechal počuť, že na spoluprácu s chorvátskym lodivodom Krajnovičom sa veľmi teší a veľa od nej očakáva. My sme teda boli zvedaví, ako sa jeho očakávania po mesiaci pretavili do reality. „Tréningy sú stavané veľmi dobre, tréner neberie z našej strany nič iné ako maximálne nasadenie a tvrdú prácu, ktorá sa bez pochýb prejaví na palubovke v majstrovských zápoleniach“, povedal Adam Štefek.

Adam ale považuje okrem tvrdej driny za základ úspechu aj tímovú chémiu a dobré vzťahy medzi spoluhráčmi. „Oceňujem vynikajúcu prácu manažmentu klubu, ktorý podľa môjho názoru profesionálne vyskladal káder a už teraz môžem skonštatovať, že tímová chémia funguje. Ďalším veľmi dôležitým faktorom bude fanúšikovský tábor a ja sa neviem dočkať, kedy sa s našimi priaznivcami spoznám. Určite budú skvelí a verím, že nás budú tlačiť vpred“, skonštatoval v závere rozhovoru handlovský pivot.

Autor: Pavel Procner

Najbližší zápas
3 2 1
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 32 28 4 60
2. Košice 32 24 8 56
3. Levice 32 23 9 55
4. Prievidza 32 21 11 53
5. Svit 32 18 14 50
6. Komárno 32 18 14 50
7. Karlovka 31 10 21 41
8. Handlová 32 8 24 40
9. Žilina 32 5 27 37
10. S N V 31 4 27 35
Naši partneri:
Návštevnosť stránky