Basketbalová extraliga mužov mala v stredu na programe desiate kolo, v rámci ktorého handlovský Baník hostil svojho vlaňajšieho štvrťfinálového súpera, KB Košice.

V prvom vzájomnom zápolení, ktoré bolo na programe ešte 30.septembra a ktoré bolo premiérovým vystúpením našich basketbalistov v aktuálnej sezóne, Hornonitrania podľahli Košičanom 72:100. Preto mali čo zverenci trénera Krajnoviča košickým býkom vracať.

Zdroj KB Košice

V pozícií favorita boli hostia, no baníci nemali čo stratiť a tak nastúpili na rozskok bez rešpektu. V úvodnej časti, ktorá bola bodovo štedrá a ktorá sa skončila 29:34, Handlovčania naznačili, že svoju kožu len tak lacno nepredajú.

V úvode druhej štvrťky domáci pustili býkov do trinásťbodového vedenia 44:31, na čo reagoval tréner Krajnovič oddychovým časom. Po ňom sa na palubovke začala stupňovať nervozita a tri minúty pred koncom prvého polčasu, poznačila zápas šarvátka, ktorej následkom bola technická chyba domáceho trénera. Hostia, ktorí zásluhou Pilčeviča položili základ tohto incidentu, vyviazli bez trestu. To Handlovčanov vyviedlo z koncentrácie a na veľkú prestávku odchádzali s jedenásťbodovým mankom 46:57.

Aj v tretej časti mali Košičania mierne navrch, ale Handlovčanom v nej nemožno uprieť snahu a bojovnosť, veď dve minúty pred záverečným klaksónom znižoval Gabrič na sedem bodov, 66:73. Po oddychovom čase trénera Čuroviča sa ale hostia ujali pätnásťbodového vedenia, z ktorého ukrojil v poslednej sekunde periódy Štefek a pred zaverečným dejstvom svietil na ukazovateli stav 67:80.

V poslednej štvrtine začali unavení Handlovčania produkovať chyby a ľahkými stratami odovzdali hosťom opraty zápasu. Stretnutie, v ktorom Baníci inkasovali v rámci aktuálnej sezóny tretiu stovku na domácej palubovke, skončilo 80:113.

Povedali po zápase:

Miljan Čurovič, tréner KB Košice: „Toto víťazstvo sme potrebovali ako soľ. Gratulujem chlapcom za dobrý výkon.“

Peter Sedmák, hráč KB Košice: „Konečne sa nám podarilo na palubovke súpera uspieť. Aj napriek tomu, že v tomto stretnutí padlo veľa bodov, nešlo o divácky atraktívny basketbal. Pre nás je ale dôležité, že sme splnili cieľ s ktorým sme do Handlovej cestovali. Handlovčania dnes neboli ťažkou prekážkou.“

Krunoslav Krajnovič, tréner Handlovej: „Gratulujem Košiciam k zaslúženému víťazstvu.“

Adam Štefek, hráč MBK: „Opäť sme posadili súpera v nesprávnej chvíli na koňa. Košičania v závere prevzali taktovku a my sme sa do zápasu vrátiť nedokázali. Myslím si, že o víťazstvo sme sa mali viac pobiť.“

Napísal a publikoval: Pavel Procner