Tretí hrací deň medzinárodného turnaja Memoriál Karla Vilíma v Zlíne, mal dnes na programe posledné dve stretnutia. Hneď v prvom nastúpili handlovskí baníci proti rakúskemu celku BK Dukes Klosterneuburg, ktorý doposiaľ ako jediný z kvarteta účastníkov trpkosť prehry neokúsil. A práve Handlovčania, ktorí mali ešte stále nádej na zisk turnajového prvenstva, mohli pripraviť rakúskemu súperovi prvé zakopnutie a konečné poradie premiešať.

Foto: Milan Mikšík

Pre ľahšie zranenia boli Handlovčania oslabení až o štvoricu hráčov. Mátych si stále doliečuje svalové zranenie stehna a po včerajšom stretnutí, na súpiske zeleno-čiernych chýbal kapitán Haviar s narazeným chrbtom, Štefeka trápi členok a Tyus si v otváracom stretnutí proti Zlínu zranil lakeť. I keď nejde o žiadne vážnejšie zranenia, tréner Krajnovič nehazardoval a štvoricu spomínaných hráčov na palubovku netlačil.

Foto: Milan Mikšík

Do zápasu sme teda vstúpili v ôsmych a už na začiatku sa zdalo, že to bude jasná záležitosť z pohľadu rakúskeho celku, ktorý si v úvodnej desaťminútovke vypracoval 12-bodový náskok 20:8.

Handlovčania ale nechceli predať svoju kožu len tak lacno a obrovské odhodlanie ich prinútilo odovzdať zo seba maximum. V druhej štvrtine začali ťažiť najmä z pohybu po palubovke, v prechode k súperovmu košu boli rýchlejší a diktovali tempo zápasu. Opäť sa prejavila práca trénera Krajnoviča v kondičnej príprave jeho zverencov a najmä vďaka nej, sa im podarilo druhú časť zvíťaziť 33:24, čím sa vrátili do stretnutia. Pred veľkou prestávkou svietil na ukazovateli skóre stav 44:41 v prospech Klosterneuburgu.

Baníci vedeli, že v tomto stretnutí nemajú čo stratiť a po veľkej prestávke nadviazali na agresívny herný prejav. To na Rakušanov platilo a tí mali veľké problémy prispôsobiť sa behavým baníkom. S pribúdajúcimi minútami naši chlapci zacítili, že aj s oklieštenou zostavou je súper hrateľný a mentálna pohoda na strane Hornonitranov narastala. S ňou prišli aj úspešné otvorené strely a body z rýchlych brejkov, ktoré pramenili z agresívnej obrany. Zverenci trénera Krajnoviča vďaka tomu strhli vedenie na svoju stranu a pred posledným dejstvom viedli 66:60.

V ňom mali handlovskí basketbalisti podstatne viac energie ako ich súper, no záverečné sekundy napriek tomu priniesli dramatické momenty. Klosterneuburg sa snažil zubami-nechtami zvrátiť stav stretnutia, čo sa mu takmer podarilo a ešte sekundu pred koncom viedol 86:85. Handlovským hrdinom sa ale v samom závere duelu stal Jakub Novysedlák, ktorý s klaksónom zaznamenal dva body a stanovil víťazstvo 87:86 v prospech Handlovčanov. 

Body za Handlovú: Djordjevič 20, Landenberque 19, Brooks 18, Zejak 12, Stanojevič 8, Dratva 6, Novysedlák 4

Po dvoch víťazstvách a a jedinej prehre, sa Handlová na medzinárodnom turnaji Memoriál Karla Vilíma v Zlíne umiestnila na treťom mieste, za Mmcité Brno a BK Dukes Klosterneuburg. Všetky tri teamy dosiahli rovnako po dve víťazstvá a jednej prehre, no o konečnom poradí rozhodlo výsledkové skóre. Domáci SKB Zlín skončil bez jediného víťazstva na štvrtom mieste.

Napísal a publikoval: Pavel Procner

Najbližší zápas

Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Levice 12 10 2 22
2. Inter 11 10 1 21
3. Košice 12 8 4 20
4. Prievidza 12 6 6 18
5. Komárno 12 6 6 18
6. Svit 11 6 5 17
7. Žilina 12 4 8 16
8. Handlová 12 4 8 16
9. Karlovka 12 3 9 15
10. S N V 12 2 10 14
Naši partneri:
Návštevnosť stránky
TOPlist