Tretí hrací deň medzinárodného turnaja Memoriál Karla Vilíma v Zlíne, mal dnes na programe posledné dve stretnutia. Hneď v prvom nastúpili handlovskí baníci proti rakúskemu celku BK Dukes Klosterneuburg, ktorý doposiaľ ako jediný z kvarteta účastníkov trpkosť prehry neokúsil. A práve Handlovčania, ktorí mali ešte stále nádej na zisk turnajového prvenstva, mohli pripraviť rakúskemu súperovi prvé zakopnutie a konečné poradie premiešať.

Foto: Milan Mikšík

Pre ľahšie zranenia boli Handlovčania oslabení až o štvoricu hráčov. Mátych si stále doliečuje svalové zranenie stehna a po včerajšom stretnutí, na súpiske zeleno-čiernych chýbal kapitán Haviar s narazeným chrbtom, Štefeka trápi členok a Tyus si v otváracom stretnutí proti Zlínu zranil lakeť. I keď nejde o žiadne vážnejšie zranenia, tréner Krajnovič nehazardoval a štvoricu spomínaných hráčov na palubovku netlačil.

Foto: Milan Mikšík

Do zápasu sme teda vstúpili v ôsmych a už na začiatku sa zdalo, že to bude jasná záležitosť z pohľadu rakúskeho celku, ktorý si v úvodnej desaťminútovke vypracoval 12-bodový náskok 20:8.

Handlovčania ale nechceli predať svoju kožu len tak lacno a obrovské odhodlanie ich prinútilo odovzdať zo seba maximum. V druhej štvrtine začali ťažiť najmä z pohybu po palubovke, v prechode k súperovmu košu boli rýchlejší a diktovali tempo zápasu. Opäť sa prejavila práca trénera Krajnoviča v kondičnej príprave jeho zverencov a najmä vďaka nej, sa im podarilo druhú časť zvíťaziť 33:24, čím sa vrátili do stretnutia. Pred veľkou prestávkou svietil na ukazovateli skóre stav 44:41 v prospech Klosterneuburgu.

Baníci vedeli, že v tomto stretnutí nemajú čo stratiť a po veľkej prestávke nadviazali na agresívny herný prejav. To na Rakušanov platilo a tí mali veľké problémy prispôsobiť sa behavým baníkom. S pribúdajúcimi minútami naši chlapci zacítili, že aj s oklieštenou zostavou je súper hrateľný a mentálna pohoda na strane Hornonitranov narastala. S ňou prišli aj úspešné otvorené strely a body z rýchlych brejkov, ktoré pramenili z agresívnej obrany. Zverenci trénera Krajnoviča vďaka tomu strhli vedenie na svoju stranu a pred posledným dejstvom viedli 66:60.

V ňom mali handlovskí basketbalisti podstatne viac energie ako ich súper, no záverečné sekundy napriek tomu priniesli dramatické momenty. Klosterneuburg sa snažil zubami-nechtami zvrátiť stav stretnutia, čo sa mu takmer podarilo a ešte sekundu pred koncom viedol 86:85. Handlovským hrdinom sa ale v samom závere duelu stal Jakub Novysedlák, ktorý s klaksónom zaznamenal dva body a stanovil víťazstvo 87:86 v prospech Handlovčanov. 

Body za Handlovú: Djordjevič 20, Landenberque 19, Brooks 18, Zejak 12, Stanojevič 8, Dratva 6, Novysedlák 4

Po dvoch víťazstvách a a jedinej prehre, sa Handlová na medzinárodnom turnaji Memoriál Karla Vilíma v Zlíne umiestnila na treťom mieste, za Mmcité Brno a BK Dukes Klosterneuburg. Všetky tri teamy dosiahli rovnako po dve víťazstvá a jednej prehre, no o konečnom poradí rozhodlo výsledkové skóre. Domáci SKB Zlín skončil bez jediného víťazstva na štvrtom mieste.

Napísal a publikoval: Pavel Procner

Najbližší zápas
1 2
Tabuľka extraligy 2017-2018
Meno klubu Z V P B
1. Inter 36 30 6 66
2. Levice 36 26 10 62
3. Prievidza 36 25 11 61
4. Košice 36 25 11 61
5. Svit 36 22 14 58
6. Komárno 36 22 14 58
7. Karlovka 36 12 24 48
8. Handlová 36 9 27 45
9. Žilina 36 5 31 41
10. S N V 36 4 32 40
Naši partneri:
Návštevnosť stránky